Gyógytorna

A gyógytorna az egyik legelterjedtebb módszer a mozgásszervi problémák konzervatív kezelésére. Ez a rendkívül komplex terápia, sokféle problémát képes hatékonyan gyógyítani.
A gyógytornász a fizioterápiás állapotfelmérés során felméri a páciens állapotát, amely alapján véleményt alkot a beteg aktuális állapotáról és funkcionális diagnózist állít fel. A prognózis és a kezelési célok meghatározása után felállítja a kezelési tervet, majd kiválasztja és alkalmazza a szükséges fizioterápiás eljárásokat, a beteg állapotának, az orvosi véleménynek és a szakmai protokolloknak megfelelően.
A gyógytorna számos területen alkalmazható, például a neurológia, sebészet, ortopédia, reumatológia, traumatológia, kardiológia, pulmonológia, szülészet és nőgyógyászat. A fő feladatok közé tartozik a betegségek kialakulásának megelőzése, a már kialakult betegségek romlásának lassítása, a műtétre felkészítés, a műtét utáni rehabilitáció, a szövődmények megelőzése, a kiesett mozgások újratanítása, az izmok optimális állapotának kialakítása és egyéb specifikus feladatok a klinikai terület sajátosságainak megfelelően.
Milyen problémákkal fordulhat hozzám?
szülés utáni rehabilitáció
ízületi fájdalmak (váll, könyök, csípő, térd, boka)
tartási rendellenességek
nyaki, vállövi fájdalom, karba kisugárzó fájdalom, zsibbadás, befagyott váll
teniszkönyök, golfkönyök
sarokfájdalom
hát-és derékfájdalom, porckorongsérv
izomfájdalom, feszes izmok
stroke utáni rehabilitáció